Co jest leczenie kanałowe (endodontyczne)?

Istotą leczenia kanałowego jest:

  • usunięcie z komory i kanałów korzeniowych zęba chorej miazgi,
  • mechanicznym poszerzeniu i chemicznym odkażeniu kanałów
  • oraz szczelnym ich wypełnieniu materiałem.

Zabieg taki zwykle wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Leczenie kanałowe jest u nas wykonywane pod mikroskopem, co przekłada się na wysoką skuteczność leczenia oraz skraca czas całego zabiegu.

Endometr - przyrząd do pomiaru odległości wierzchołka anatomicznego zęba Ręczne narzędzia do oczyszczania kanałów zębowych Laser stomatologiczny Lasotronix RTG dr Anna Walczak - nasza specjalistka w leczeniu endodontycznym pod mikroskopem

Czy warto leczyć zęby endodontycznie?

Leczenie kanałowe często jest jedyną możliwością zachowania zęba. Mimo, że może wymagać cierpliwości i kosztów pozwala na uniknięcie ekstrakcji (usunięcia) zęba. Korzyści płynące z prawidłowo przeleczonego endodontycznie zęba są niebagatelne. Przy odpowiedniej pielęgnacji i kontroli pozwalają na długotrwałe utrzymanie własnego zęba w jamie ustnej jak również stanowią solidny zrąb pod koronę lub filar mostu przy uzupełnieniach protetycznych.

ALL-DENT Gabinety Stomatologiczne sp. z o.o. KRS 0000510387, NIP 8992754225, REGON 02242677900000. Wpisana do rejestru w Sądzie Rejonowym dla Wrocławia-Fabrycznej. Kapitał zakładowy 30000 PLN wpłacony w całości.
© ALL-DENT Gabinety Stomatologiczne sp. z o.o., projekt i wykonanie dronka.org, późniejsze modyfikacje własne.