Implantologia

Implanty dentystyczne to sposób uzupełniania braków w uzębieniu, który najwierniej naśladuje naturę. Jako jedyne uzupełnienie protetyczne, implant odtwarza utracony kiedyś korzeń zęba.

W ostantnich latach ta dziedzina stomatologii rozwijała się bardzo dynamicznie. Obecnie blisko 100% zabiegów wszczepiania implantów kończy się sukcesem.

RTG implantu

Jak to działa?

W miejsce utraconego korzenia zęba zostaje wprowadzony tytanowy wszczep (implant). Tytan jest najbezpieczniejszym materiałem stosowanym obecnie w medycynie. Nie uczula, doskonale integruje się z kością, czego dowodem jest wykorzystywanie go także w ortopedii jako protezy stawu biodrowego i kolanowego.

Dlaczego akurat implant?

W przypadku braku pojedynczego lub kilku zębów nie ma potrzeby ingerowania w zęby sąsiednie. Unikamy szlifowania zdrowych zębów koniecznego w przypadku konwencjonalnego mostu protetycznego.Możemy zapomnieć o wypadającej protezie, o metalowych klamrach, które uszkadzają sąsiednie zęby i wyglądają nieestetycznie. Implant zapewnia komfort i poczucie odzyskania własnego uzębienia.
Zabieg wszczepienia implantu jest bezbolesny. Wystarczy znieczulenie miejscowe - takie jak do leczenia próchnicy zęba.

W naszym gabinecie stosujemy amerykański system implantologiczny firmy Biomet 3i. Chcesz wiedzieć więcej? http://www.implanty3i.pl.

ALL-DENT Gabinety Stomatologiczne sp. z o.o. KRS 0000510387, NIP 8992754225, REGON 02242677900000. Wpisana do rejestru w Sądzie Rejonowym dla Wrocławia-Fabrycznej. Kapitał zakładowy 30000 PLN wpłacony w całości.
© ALL-DENT Gabinety Stomatologiczne sp. z o.o., projekt i wykonanie dronka.org, późniejsze modyfikacje własne.